20 juni 2012
Deze keer geen bloedspatten op het witte doek, want regisseur Martin Scorsese waagt zich met 'Hugo' aan een familiefilm. De regisseur nam het kinderboek 'The Invention of Hugo Cabret' onder handen en levert een mooie en ontroerende film af.
In de openingsscène van deze film neemt Scorsese ons in vogelvlucht mee over het Parijs van de jaren '20 waar we meteen kennis maken met Hugo. Het weeskind leeft er in een druk treinstation waar hij de klokken iedere dag van een opwindbeurt voorziet. Ondertussen probeert hij ook een robot tot leven te wekken in de hoop een allerlaatste boodschap van zijn vader (Jude Law) te ontdekken.
Wij waren vooral onder de indruk van het oog voor detail in deze film. In ieder hoekje van het station staat wel iets dat je aandacht trekt, overal lopen personages rond waarover je meer wil weten. Zo passeert Sacha Baron Cohen de revue als politieman en Ben Kingsley is geweldig als de oude grompot die een speelgoedwinkeltje uitbaat.
'Hugo' won tijdens de afgelopen Academy Awards maar liefst 5 Oscars (onder andere voor Visuele Effecten en Art Direction) en terecht!
Hugo is vanaf 20 juni verkrijgbaar op dvd en Blu-ray
reacties
reageer ook »Reageer ook