
SOS Dierenarts: “Mijn langharige kat heeft last van klitten. Hoe pakken we dat aan?”
EVA: “Mijn langharige kat heeft sinds kort last van klitten, zelfs al kammen we hem elke dag. Het is vooral op plekjes waar hij zelf niet goed aan kan, en waar hij kammen ook niet toelaat. Hoe pakken we dat aan?”
Kammen, op één plekje
Barbara Celis: “De meeste eigenaars beginnen te kammen op de rug. Tegen de tijd dat je aan de plaatsen komt waar het wat moeilijker wordt – vaak ook de plekken waar klitten ontstaan -, heeft de kat er al geen zin meer in. Probeer je daarom eens te beperken tot één plekje, bijvoorbeeld de oksels, terwijl iemand anders je kat een liquid snack geeft. De volgende sessie pak je dan een ander plekje aan.”
“Probeer je bij het kammen eens te beperken tot één plekje, bijvoorbeeld de oksels, terwijl iemand anders je kat een snack geeft
Klitten? Naar professionele trimmer
“Sommige mensen denken dat het een goed idee is om hun kat in bad te stoppen. Het wassen is echter één ding, het drogen met een haardroger of föhn vinden ze doorgaans nog stressvoller. Doe dit dus niet als je kat er niet aan gewoon is! De haren aan de lucht laten drogen of enkel met een handdoek drogen is niet ideaal, dan ontstaan er vaak nog sneller klitten.
Zijn er echt klitten aanwezig in de vacht van je kat, dan zou ik ermee naar een professionele trimmer gaan. Ga niet knippen in de klitten, katten hebben namelijk een heel fragiel vel.”
BARBARA CELIS is konijnendeskundige en runt een trimsalon gespecialiseerd in vachtverzorging voor honden, katten en konijnen.
Meer tips voor liefhebbers van katten:
Volg ons op Facebook, Instagram, Pinterest en schrijf je in op onze nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van alle nieuwtjes!