
Weekendtip: rust opzoeken tijdens Dag van de stilte
Dit weekend schakelen we opnieuw over naar de wintertijd. We draaien de klok een uurtje terug, of de klok blijft een uur lang stilstaan. Een goed moment om zelf eens te vertragen en verstillen, want zondag 30 oktober is ook Dag van de stilte. Een heel weekend lang zijn er over heel Vlaanderen activiteiten die je even op de rem doen staan. Tijd om tot rust te komen!
Dag van de stilte: op deze plekken kun je tot rust komen
Bosbaden in Grimminge
Ben jij ooit al eens gaan bosbaden? In het stiltegebied Dender-Mark kun je jezelf dit weekend helemaal onderdompelen in de atmosfeer van het bos. Gids Olivia Seminck neemt je mee op pad. Laat al je zintuigen prikkelen: voel, ruik, proef, hoor en zie de natuur. Je zult helemaal ontspannen terug naar huis keren.
Het bosbad begint op zondag 30 oktober om 14 uur in De Helix in Geraardsbergen. Alle praktische info en inschrijvingslink vind je hier.
Stiltewandeling in Ryckevelde Bos
Tijdens deze twee uur durende stiltewandeling neemt natuurcoach Koen je mee doorheen het Ryckevelde Bos in Brugge. Hij doet je stilstaan bij de stilte van het bos, door al je zintuigen actief te gebruiken. Zo zul je bewuster wandelen en helemaal tot rust komen. Goed voor de conditie én het hoofd!
De stiltewandeling vertrekt op zondag 30 oktober om 10 uur in het Ryckevelde Bos. Alle praktische info en een inschrijvingslink vind je hier.
G’ezel’lige onthaastwandeling
Ook dieren mogen op deze groene Dag van de stilte niet te ontbreken. Bij beleefboerderij De Vliertuin in Ramsel bijvoorbeeld kun je gaan wandelen met ezeltjes. Het is de perfecte manier om te onthaasten: het rustgevende getik van de hoeven, de stilte van de natuur en de ezels die je gemoed aanvoelen. Achteraf kun je samen met de groep napraten bij een lekkere kop thee en een koekje uit de streek. Hoe gezellig klinkt dat?!
De ezelwandeling start op zaterdag 29 oktober om 10 uur. Alle praktische info en inschrijvingslink vind je hier.
Stiltewandeling met Tai Chi
Nog een wandeling met een tikkeltje extra mindfulness is deze stiltewandeling in combinatie met Tai Chi. De trage bewegingen hebben een kalmerend en stressverminderend effect. Doe daar de prachtige natuuromgeving bij en je hebt een ideaal recept voor een rustgevende wandeling. Je leert kennismaken met eenvoudige Tai Chi-bewegingen, die je achteraf zelf kunt blijven toepassen.
De stiltewandeling start op zaterdag 29 oktober om 9 uur in het natuurgebied Gerhagen. Alle praktische info en inschrijvingslink vind je hier.
Adem stilte, geuren, kleuren en energie in
Ook in het Chartreuzebos in Kortrijk-Dutsel kun je een stiltewandeling maken die alle zintuigen prikkelt. Je ziet, ruikt, en luistert naar de serene natuur. Af en toe sta je even stil om enkele eenvoudige chi qonq-oefeningen te doen. Zo zul je je hele lichaam en geest losmaken van alle stress.
De wandeling vertrekt op zondag 30 oktober om 10 uur in het Chartreuzenbos. Alle praktische info en inschrijvingslink vind je hier.
De volledige lijst met activiteiten voor Dag van de stilte vind je hier.
Lees ook:
- Sta even op de rem: de beste tips voor meer rust in je leven
- Wandeling van het jaar: tussen landduinen en moeras in Scherpenbergen – De Hutten
- Bossen van België: 7x plekjes om te ontdekken tijdens de herfst
Volg ons op Facebook, Instagram, Pinterest en schrijf je in op onze nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van alle nieuwtjes!