Getty Images

Libelle Leesclub: romantische boeken om van te houden

Door Marlies Picavet

Regen, storm, een gure wind… Ons kan het niet deren, want wij maken het gezellig met een kaarsje en één van deze liefdesromans. Wedden dat het ook voor jou liefde op het eerste gezicht is met deze boeken? 

Op zoek naar nog meer romantische boeken? Die vind je in onze Facebook-groep ‘Libelle Leesclub’, waar onze leden al hun favorieten met elkaar uitwisselen! De ideale plek voor echte boekenfans!

Romantische boeken om bij weg te zwijmelen

‘Het lied van Marina’ – Tessa Vrijmoed

'Het lied van Marina' - Tessa Vrijmoed

‘Het lied van Marina’ – Tessa Vrijmoed

Op 8 september 1943 verliest Italië haar alliantie met Duitsland en wordt de voormalige bondgenoot bezetter. De sfeer in Castel Gandolfo verandert zienderogen en Marina Corelli, die verliefd is op een charismatische man uit het buurdorp, zal samen met honderden anderen haar toevlucht moeten nemen tot een wel heel bijzondere locatie.

‘Het lied van Marina’ is niet alleen het verslag van een interessante episode in een belangrijk historisch tijdperk, bovenal is het een verhaal over liefde. De auteur woont en werkt in Italië en raakte geïnspireerd door de geschiedenis van het Castel Gandolfo.

Het boek is uitgegeven bij Borgerhoff & Lamberigts.

Je vindt het boek hier

‘Een wijngaard op Mallorca’ – Carmen Bellmonte

'Een wijngaard op Mallorca' - Carmen Bellmonte

‘Een wijngaard op Mallorca’ – Carmen Bellmonte

Mallorca, 1913. De familie Delgado heeft een kleine wijngaard, maar de zaken gaan niet goed. Oudste dochter Antonia en haar verloofde Mateo gaan naar Cuba om een nieuwe wijngaard te beginnen, zodat ze de familie kunnen ondersteunen. Maar als ze daar aankomen, blijkt de situatie minder rooskleurig te zijn dan verwacht…

Een wijngaard op Mallorca is het eerste deel van een bruisende historische familiesaga vol zon, wijn en liefde op het betoverende Mallorca. Carmen Bellmonte is een pseudoniem van twee ervaren schrijvers die al jaren op het eiland wonen en samen deze epische familiegeschiedenis schreven voor de lezers van Corina Bomann, Rebekka Eder en Marie Lamballe. Deel 2 verschijnt in het voorjaar van 2024.

‘Een wijngaard op Mallorca’ verscheen bij Oceaan.

Je vindt de roman hier

‘De vlinderkamer’ – Lucinda Riley

'De vlinderkamer' - Lucinda Riley

‘De vlinderkamer’ – Lucinda Riley

Het leven van Posy Montague staat in het teken van de natuur: als kind ving ze vlinders met haar vader, ze was de eerste vrouwelijke student plantkunde aan Cambridge en tegenwoordig is ze altijd te vinden in haar prachtige tuin.

Maar het bijbehorende landhuis van haar familie raakt in verval, en Posy moet de pijnlijke beslissing nemen het landgoed te verkopen. Dan keert Posy’s eerste liefde, Freddie, terug in haar leven. Vijftig jaar geleden brak hij haar hart, maar nu zoekt hij weer contact. Welk geheim draagt hij met zich mee? En wat heeft het statige landgoed van Posy’s familie daarmee te maken?

Een vleugje mysterie, maar vooral heel veel liefde: dat kun je verwachten van deze wondermooie roman van Lucinda Riley. Pure kwaliteit zoals je ’t van haar gewoon bent.

‘De vlinderkamer’ verscheen bij Xander Uitgevers.

Ontdek de roman hier

‘Zuiderlichten’ – Nina George

'Zuiderlichten' - Nina George

‘Zuiderlichten’ – Nina George

‘Boeken zijn niet voor lafaards.’ Wanneer brocantehandelaar Francis Meurienne in 1968 een rijdende bibliotheek begint, stuit hij bij zijn Provençaalse streekgenoten aanvankelijk op achterdocht over literatuur in het algemeen. Zijn trouwe metgezel is Marie-Jeanne.
Zij heeft een unieke gave: ze weet wie voor elkaar gemaakt zijn. Met behulp van Marie-Jeannes talent en de liefde voor boeken brengt het tweetal gedurende vele jaren de inwoners van de streek bij elkaar. Maar Marie-Jeanne twijfelt. Zal de liefde haar ooit weten te vinden?
Een prachtig verhaal over matchmakers dat je vast in één ruk uitleest. Plus: het brengt je probleemloos in vakantiestemming.

‘Zuiderlichten’ verscheen bij Luitingh-Sijthoff.

Je koopt het boek hier

‘De roos van Napoleon’ – Jacobine van den Hoek

'De roos van Napoleon' - Jacobine van den Hoek

‘De roos van Napoleon’ – Jacobine van den Hoek

Frankrijk, 1790. De vrouw die later bekend zou worden als Joséphine Bonaparte vlucht naar Parijs na een mislukt huwelijk.
Intussen zoekt een jonge militair, Napoleon, op zijn eigen manier naar geluk en erkenning. Net als Joséphine is hij verloren geraakt in een snel veranderende wereld. Als hun wegen elkaar kruisen, verandert de geschiedenis.

‘De roos van Napeleon’ is een ontroerende historische, waargebeurde roman over de onwaarschijnlijke liefde tussen een Franse generaal en zijn Joséphine.

Het boek is uitgegeven bij HarperCollins. 

Je koopt het boek hier

‘De theewinkel vol geluk’ – Manuela Inusa

'De theewinkel vol geluk' - Manuela Inusa

‘De theewinkel vol geluk’ – Manuela Inusa

Laurie is de trotse eigenaar van een gezellige theewinkel waar smaken van over de hele wereld worden verkocht; van Chinese ginseng tot Indiase darjeeling. Van heinde en verre komen mensen naar haar winkel om zich te laten verrassen door de heerlijke theesoorten. Maar zo succesvol als Lauries zaak is, zo onsuccesvol is ze in de liefde. Gelukkig laten haar vier beste vriendinnen dat niet zomaar op zich zitten!

Sfeervolle, complexloze feelgood die zich best laat smaken met een tasje thee in de zetel. Intussen telt de reeks al vijf boeken.

‘De boekwinkel vol liefde’ verscheen bij Boekerij.

Je ontdekt het boek hier

‘De Chocolade Villa’ – Maria Nikolai

'De Chocolade Villa' - Maria Nikolai

‘De Chocolade Villa’ – Maria Nikolai

Stuttgart, 1903. Als dochter van een chocoladefabrikant leidt Judith Rothmann een bevoorrecht leven in de luxe villawijk Degerloch. Ooit zal zij het familiebedrijf overnemen. Althans, dat was wat ze altijd dacht. Haar vader blijkt andere plannen te hebben; hij heeft een geschikte huwelijkskandidaat voor haar op het oog – een man bij wie ze nooit iets tekort zou komen, maar van wie ze nooit zou kunnen houden.

Dan kruist de charismatische Victor Rheinberger, die een nieuw leven wil opbouwen in Stuttgart, onverwacht haar pad. Werken voor het familiebedrijf betekent een leven zonder Victor. Kiest Judith voor haar dromen of voor de liefde?

Liefde loopt niet altijd van een leien dakje; dat bewijst dit meeslepende boek van Maria Nikolai. Een roman om te degusteren met een schoteltje van je lievelingspralines.

‘De Chocolade Villa’ verscheen bij Meulenhoff Boekerij.

Bekijk het boek hier

‘Coup de Foudre’ – Eline De Schepper

'Coup de Foudre' - Eline De Schepper

‘Coup de Foudre’ – Eline De Schepper

Katie Havers leventje is eenvoudig, ze werkt in het theehuis in haar dorp, en is best tevreden over haar relatie met Max. Maar is dat georganiseerde leventje wel genoeg? Met een roekeloos en ondoordacht plan ruilt ze haar slaperige dorp in voor de hippe City of Lights.

In het vrolijke gezelschap van haar tweelingzus Stella, stopt ze al haar spaargeld in een sober kaarsenwinkeltje, in het sprookjesachtige Crémieux. Iets wat misschien al op voorhand gedoemd is om te mislukken? Want Parijs is helemaal niet waarop ze gehoopt had. De norse, maar nieuwsgierige buurtbewoners zien haar absoluut niet graag komen. Maar Katie zet alles op alles om zich te bewijzen. Is het enkel de betoverende lichtjesstad waarvoor Katie valt? Of toch eerder voor de charmes van de knappe dokter, na een onverwachte ontmoeting?

De stad van de liefde kon niet ontbreken in dit romantische boekenlijstje, toch? Dit boek neemt je mee op sleeptouw naar het bruisende Parijs.

‘Coup de Foudre’ verscheen bij Hamley Books.

Bestel het boek hier

‘Een sprookje’ – Danielle Steel

'Een sprookje' - Danielle Steel

‘Een sprookje’ – Danielle Steel

Camille leeft haar droom: ze woont tussen de wijngaarden in de prachtige Napa Valley, Californië, en heeft een gerenommeerd wijnlandgoed, samen met haar ouders. Maar dan overlijdt plotseling haar moeder en moeten Camille en haar vader omgaan met het verlies van de vrouw van wie ze zoveel hielden.

Met name haar vader is zeer kwetsbaar, en nog geen jaar na de dood van zijn vrouw hertrouwt hij met de mooie gravin De Pantin. Maar al snel ziet Camille dat haar stiefmoeder niet zo perfect is als ze lijkt. Dan slaat het noodlot nog eens toe en moet Camille haar stiefmoeder en twee kwade stiefbroers het hoofd zien te bieden. Totdat er een prins op het witte paard verschijnt…

Met een roman van Danielle Steel zit je echt áltijd goed. Dit moderne sprookjesverhaal is de perfecte manier om een tijdje zalig weg te dromen.

‘Een sprookje’ verscheen bij Luitingh-Sijthoff.

Koop jouw exemplaar hier

Nog meer boekentips om verliefd op te worden:

Volg ons op FacebookInstagramPinterest en schrijf je in op onze nieuwsbrief om op de hoogte te blijven van alle nieuwtjes!

Partner Content

De inhoud op deze pagina wordt momenteel geblokkeerd om jouw cookie-keuzes te respecteren. Klik hier om jouw cookie-voorkeuren aan te passen en de inhoud te bekijken.
Je kan jouw keuzes op elk moment wijzigen door onderaan de site op "Cookie-instellingen" te klikken."