
20x must do in Parijs volgens onze reisredactrices

29 Jan 2022
Tripje gepland naar de Franse hoofdstad? Niemand die betere tips kan geven dan onze Libelle-redactrices Nele en Inge. Die laatste woonde zelfs enkele jaren in de lichtstad. Deze 20 dingen zijn volgens hen een echte must do in Parijs.Β
Must do in Parijs: tips van de kenners
Neles favorieten
- Hotel Rochechouart is een prachtig vernieuwd art-decohotel mΓ©t dakterras en Great Gatsby-allure waar het zalig slapen is. Ga voor een mooie hoekkamer met zicht op de basiliek van Montmartre. 55 Boulevard de Rochechouart (9de arr.), hotelrochechouart.com
- Cedric Grolet OpΓ©ra is de patisseriewinkel van toptalent CΓ©dric Grolet, de huispatissier van het vijfsterrenhotel Le Meurice. Zijn trompe-lβoeil fruitcreaties zijn echte kunstwerkjes, de madeleines en brioches zijn verrukkelijk. Vlak bij de mooie OpΓ©ra Garnier!35 Avenue de lβOpΓ©ra (1ste arr.),Β cedric-grolet.com
- In Parijs is het leven aan de vroege vogels! Sla het (vaak veel te dure) ontbijt in je hotel over, zet je ergens op een terras met verse croissants van de bakker (ja, dat mag!), bestel een noisette β een espresso met een wolkje melk erin β en doe mee aan de Franse nationale sport: mensenkijken.
- Een heerlijke groene plek met kleppers zoals Le Baiser en Le penseur? Dat is de beeldentuin van het Rodin-museum. Perfect voor een zonnige dag, met de elegante 19de-eeuwse villa HΓ΄tel Biron op de achtergrond. 77 rue de Varenne (7de arr.), musee-rodin.fr
- Aperitieven tussen de locals onder de terrasverwarmers doe ik in de Lux Bar. Met een glaasje rood, wat rillette en een saucisse van de dag die achter de toog bengelt, zit je altijd goed in deze geklasseerde art-nouveaubar, net tegenover CafΓ© des deux Moulins, het iconische cafΓ© van AmΓ©lie Poulain. 12 rue Lepic (18de arr.)
- In Passage Jouffroy, een van de vele charmante overdekte galerijen uit de eerste helft van de 19de eeuw met allerlei authentieke winkeltjes, vergaap ik me altijd aan de etalage van de charmante boekenwinkel Le Petit Roi. 10-12 Boulevard Montmartre (9de arr.)
- Museum Fondation Louis Vuitton voor moderne en hedendaagse kunst met zβn opmerkelijke glazen constructie net buiten Parijs in het Bois de Boulogne staat al even op mijn wishlist! 8 Avenue du Mahatma Gandhi (16de arr.), fondationlouisvuitton.fr
- Hip, kunstig en bruisend. Mijn favoriete buurt Pigalle, op de grens van het 9de en het 18de arrondissement, heeft het allemaal. Een prima uitvalsbasis vol fijne restaurantjes (Django!), kleinschalige hotels (Les Matins de Paris!), delicatessenwinkels en bars.
- Ik heb iets met kerkhoven. Het kerkhof van Montmartre, een pareltje met zβn groene lanen en ruim 20.000 indrukwekkende tombes, waaronder die van Dalida en France Gall, is een bezoekje meer dan waard. Ga een uurtje voor sluitingstijd, dan is het licht het zachtst en dan hoor je de man met de bel die het einde van het bezoek al klingelend aankondigt. CimetiΓ¨re du Nord (de officiΓ«le naam), 20 Avenue Rachel (18de arr.)
- Lekker en betaalbaar lunchen doe je in Le Comptoir du Relais Saint Germain, een charmante bistro in de populaire Saint Germain-wijk, met een krijtbord vol suggesties van βbistronomiechefβ Yves Camdeborde. Leuk: je zit hier op vijf minuutjes wandelen van de wondermooie Jardin de Luxembourg. 5 Carr de lβOdeon (6de arr.), hotel-paris-relais-saint-germain.com/restaurants
Inges favorieten
- Picasso, Sartre, de Beauvoir… ooit hingen ze rond in Saint-Germain-des-PrΓ©s en broedden ze in CafΓ© de Flore en Les Deux Magots op ideeΓ«n. Daar mΓ³Γ©st ik als dromerige tiener naartoe. Vandaag zijn de beroemde koffiehuizen m’as-tu-vu-plekken, maar in de kleine straatjes snuif je nog altijd de artistieke sfeer op in de galerijen, boetieks en op terrasjes. Boulevard Saint-Germain-des-PrΓ©s, Rue Jacob, Rue Bonaparte, Rue Visconti, Cour du Commerce Saint AndrΓ© (6de arr.)
- LβHΓ΄tel is legendarisch: de Ierse schrijver Oscar Wilde sleet er zijn laatste dagen, Salvador DalΓ, Serge Gainsbourg en Elizabeth Taylor logeerden er. Het barokke hotel is prijzig, maar als je voorbij wandelt, voel je de glamour naar buiten stromen. 13 Rue des Beaux Arts (6de arr.), l-hotel.com
- Ik kan het nooit laten om rond te neuzen bij de bouquinistes: de stalletjes langs de Seinekaaien vol tweedehandsboeken, vintage prenten en glossy sixties magazines. Ook in de oude boekhandel Shakespeare & Company kun je uren verdwijnen. Met trendy koffiehuis. Bouquinistesdeparis.com, 37 Rue de la BΓ»cherie (5de arr.), shakespeareandcompany.com
- Nog een must do in Parijs: bezoek het eindeloze Louvre, de Seinebruggen en de nobele warenhuizen! La Samaritaine ging na 16 jaar sluiting en een restauratie weer open in juni. Stap binnen in een wereld van luxe, art nouveau en art deco. 9 Rue de la Monnaie (1ste arr.)
- Ooit verslond ik de strips van Jacques Tardi die zich in het Parijs van de belle époque afspelen. In één verhaal staat het natuurhistorisch museum in de Jardin des Plantes centraal. Vandaag is dit een botanische tuin met keurige perken, kaarsrechte paden, serres en een dierentuin. 5de arr., jardindesplantesdeparis.fr
- Γle Saint-Louis, aan de achterkant van de gehavende, maar altijd indrukwekkende Notre Dame, is een must voor lekkerbekken. Berthillon maakt er de beste ijsjes van Parijs en je komt er nog veel andere smuladresjes tegen. 29-31 Rue Saint Louis (4de arr.), berthillon.fr
- Het oudste en mooiste plein van Parijs: de boomrijke Place des Vosges, omringd met statige huizen en gaanderijen. Waar nu wordt geluncht, vochten edellieden in de 17de eeuw duels uit. 4de arr.
- Altijd fijn ronddwalen is het langs de winkels en eethuisjes van Le Marais, onder meer in de Rue des Francs-Bourgeois, Rue Vieille du Temple en Rue des Rosiers. Het steengoede historische MusΓ©e Carnavalet is na jaren renovatie opnieuw open. 23 Rue de SΓ©vignΓ© (3de arr.), carnavalet.paris.fr
- Op de Quai de Jemappes en Quai de Valmy hangt een vakantiesfeer. Vanaf de mooie voetgangersbruggen kijk je naar de sluizen van Canal Saint Martin. Hier vind je veel hippe eethuizen, ook Aziatisch, zoals Gros Bao en Siseng. 72 en 82 Quai de Jemappes (10de arr.)
- In het weinig toeristische oosten ligt het origineelste park van Parijs: Buttes-Chaumont is een oase met hellingen, kronkelpaden, vijver, wiebelende hangbrug, hoge naaldbomen, neprotsen en een tempeltje. 19de arr.
Bron: Libelle 42/2021, door: Nele Caubergs en Inge Taucher
Meer uitstapjes:
- 7x winterse uitstapjes in het groen
- Bovenste beste bungalow: 13x gezellige huisjes voor een weekendje weg
- Stiltegebieden in Vlaanderen: hier moet je zijn voor rust in de natuur
Volg ons opΒ Facebook,Β Instagram,Β PinterestΒ en schrijf je in op onzeΒ nieuwsbriefΒ om op de hoogte te blijven van alle nieuwtjes!